Infolinia +48 22 49 43 790        Napisz rezerwacje@gorskie-resorty.pl Napisz                 

Czym się kierować, wybierając hotel na rodzinny pobyt?

 

Czym się kierować, wybierając hotel dla dziecka?

Wyprawa z dzieckiem, niezależnie od jego wieku, może być dla rodziców nie lada wyzwaniem. Co zrobić, aby zminimalizować niepotrzebny stres i wybrać odpowiednie miejsce na wakacje z maluchem lub nastolatkiem? Podpowiadamy, czym się kierować przy wyborze odpowiedniego hotelu!

Atrakcje na miejscu

Nawet szczegółowo zaplanowany wyjazd może okazać się klapą, jeśli pogoda nie dopisze. Któż nie zna tego bólu, kiedy na miejscu okazuje się, że zamiast prażącego słońca wita nas niekończąca się ulewa. No cóż, mamy na to radę – hotelowe atrakcje dla najmłodszych.

Mokre zabawy

Standardem w hotelach reklamujących się jako przyjazne dzieciom jest plac zabaw i pokój gier. Dużym plusem jest także strefa basenowa z wydzieloną strefą dla maluchów. Idealnie byłoby, gdyby na terenie obiektu znajdował się aquapark. Wszyscy przecież kochają zjeżdżalnie i zabawy w wodzie!

W grupie weselej!

Dużo obiektów oferuje w sezonie animacje z profesjonalnym animatorem, które skutecznie mogą zająć wasze pociechy na wiele godzin, podczas gdy Wy możecie oddać się słodkiemu leniuchowaniu. Animacje odbywają się zarówno na świeżym powietrzu, jak i w hotelu. Zajęcia pobudzają kreatywność małych gości i są szansą na połączenie nauki z zabawą.

Pakiety rodzinne

Ciekawą opcją jest możliwość wyboru odpowiedniego pakietu rodzinnego, gdzie znajdziecie zarówno atrakcje dla dzieci, jak i dla rodziców. W niektórych pakietach oferowany jest pobyt dla dziecka do lat 12 za darmo. Standardem w większości hoteli jest za to nocleg dla dziecka do lat 3 lub 4 (w zależności od polityki danego obiektu).

Udogodnienia w hotelu

Jeśli jedziecie na wakacje z maluszkiem, zapewne martwicie się o to, jak się zabrać z tymi wszystkimi akcesoriami. Dobra wiadomość – w odpowiednio przygotowanym na przyjazdy małych gości hotelu, jest możliwość wypożyczenia wanienki, łóżeczka a nawet nocnika. Należy jednak pamiętać, że konieczna jest wcześniejsza rezerwacja wybranych akcesoriów na recepcji.

Niespodzianka dla niejadka

Kolejne udogodnienia powinny czekać na rodziców w restauracji. Tu dobrze widziane są krzesełka do karmienia, odpowiednia zastawa stołowa i oczywiście dziecięce menu! Miłym akcentem jest również kącik zabaw, gdzie w oczekiwaniu na zamówienie, dzieci nie będą się nudzić.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Bardzo ważna jest również kwestia bezpieczeństwa. Dlatego tak istotny jest wydzielony i ogrodzony teren zabaw, a na basenie obecność ratownika. Wybierając się w teren, np. na rowerach, warto też zawczasu zapytać, czy hotel posiada foteliki dziecięce czy też przyczepki.

Atrakcje w okolicy

Skoro jesteśmy już przy temacie zabaw na świeżym powietrzu, nic tak nie integruje rodziny, jak wspólna eksploracja i zwiedzanie. Wiadomo, że świetnie można się bawić wszędzie, ale warto wybrać miejsce pobytu również pod kątem atrakcji w okolicy. Czy w pobliżu jest park rozrywki? Czy w muzeach są organizowane warsztaty dla dzieci? Czy, przy opcji wyjazdu w góry, znajdują się w pobliżu szlaki po których można jeździć wózkiem? To są ważne pytania, które należy sobie zadać na etapie wyboru miejsca pobytu.

 

Prawie jak w domu

Równie ważny, a może nawet ważniejszy niż wszystkie hotelowe atrakcje, jest sam pokój. Cóż jest bowiem lepszego, niż po całym dniu zabaw i szaleństw móc wygodnie i komfortowo spędzić wieczór z rodziną na sofie, przy kominku, wziąć ciepły prysznic, obejrzeć ulubiony serial lub w (prawie) domowym zaciszu pograć w scrabble?

     
     
Oto pierwsza część cyklu, w którym piszemy o naszych nowych inwestycjach
Karkonosze po czeskiej stronie są równie piękne, co te w Polsce. Sprawdźcie, jakie atrakcje czekają u naszych sąsiadów...
Świątynia Wang to jedyny taki kościół w Polsce. Sprowadzony z Norwegii zabytek liczy sobie kilkaset lat, a nadal służy wiernym w Karpaczu. Dodatkowo jest idealnym przystankiem w drodze na...
Wyprawa z dzieckiem, niezależnie od jego wieku, może być dla rodziców nie lada wyzwaniem. Co zrobić, aby zminimalizować niepotrzebny stres i wybrać odpowiednie miejsce na wakacje z maluchem...
Karkonosze słyną z malowniczych szlaków – nie tylko pieszych, ale także rowerowych. Kilkaset kilometrów ciekawych tras ciągnie się zarówno po polskiej, jak i czeskiej stronie...
Karkonosze to miejsce magiczne. Nie tylko dzięki wspaniałej naturze i zapierającym dech w piersiach widokom, ale także niepowtarzalnym atrakcjom.
10 sposobów na wypoczynek w Karkonoszach
Lato z dzieckiem w Karkonoszach
Chcesz być powiadamiany o zniżkach i promocjach? Zapisz się do naszego newslettera i dowiedz się o super ofertach wcześniej niż inni!