Infolinia +48 22 49 43 790        Napisz rezerwacje@gorskie-resorty.pl Napisz                 

Odkrywamy Krainę Ducha Gór

 

Karkonosze to miejsce magiczne. Nie tylko dzięki wspaniałej naturze i zapierającym dech w piersiach widokom, ale także niepowtarzalnym atrakcjom. Przedstawiamy wam prawdziwe perełki tego regionu, które koniecznie musicie wpleść w program wycieczki. 
Świątynia Wang Historia tego niezwykłego kościoła jest zdumiewająca – przeniesiono go w 1842 z miejscowości Vang, leżącej nad jeziorem Vangsmjøsa w Norwegii. Władze tamtejszego miasteczka postanowiły sprzedać kościół, gdyż był już nieco sfatygowany, i postawić nowy. Po długiej podróży trafił do Karpacza, gdzie po dziś dzień służy miejscowym wiernym. Dzięki swojej osobliwej urodzie jest bardzo popularny również wśród turystów, którzy w drodze na Śnieżkę często się tu zatrzymują.

Park Miniatur w Kowarach

Polecamy gorąco tym, którzy chcieliby zobaczyć najważniejsze zabytki Dolnego Śląska, a nie mają czasu ich zwiedzić. Zapora w Karpaczu, Pałac Wojanów, Kościół Wang czy Schronisko Samotnia – to wszystko zobaczycie tu jak na dłoni, z najmniejszymi detalami. Dodatkowo, w sezonie letnim dla dzieci otwarta została Pałacowa Bawialnia oferująca m.in. dmuchane zamki, 70-metrową zjeżdżalnie wodną. Łódki, basen z kulkami i dużo więcej.
Sztolnie Kowary Wymieńcie przynajmniej jedną bardziej ekscytującą rzecz, niż zwiedzanie tajnej kopalni uranu. Podziemna Trasa Turystyczno-Edukacyjna w Kopalni Liczyrzepa zaprowadzi Was do najbardziej skrywanych tajemnic w historii wydobycia tego surowca. Zwiedzanie trasy, mierzącej 1200 m zajmuje godzinę i całkowicie zmienia perspektywę na historię górnictwa.
Zamek Chojnik To konieczny punkt na liście dla każdego miłośnika ruin zamkowych oraz miłośników rycerskich klimatów. Do dziś rozgrywane są tutaj turnieje rycerskie i zabawy, tj. strzelanie z kuszy. Zamek położony jest między Karpaczem a Szklarską Porębą, na wzniesieniu Chojnik.  Sam zamek powstał w XIV wieku, ale od 1675 roku, kiedy jego mury strawił ogromny pożar, nikt już tam nie mieszka. Oprócz turystów oczywiście – na terenie zamku powstało bowiem schronisko PTTK.
Huta Szkła Kryształowego Julia O hucie szkła i tradycjach hutniczych w Karkonoszach można by długo pisać. Najlepiej jednak pojechać samemu i na własne oczy zobaczyć jak powstają szklane arcydzieła, jak wygląda proces produkcji, a nawet samemu ze swoją pociechą będziesz mógł stworzyć własną kryształową biżuterię!
Time Gates — Bramy Czasu  Czy wiesz, że w Karkonoszach ukryty jest prawdziwy wehikuł czasu? To tajemnicze podziemia znajdujące się w Jeleniej Górze, które zafundują Ci ekscytującą podróż w czasie i przestrzeni. To tu łączą się ze sobą historia, nauka, przygoda oraz legenda Ducha Gór Liczyrzepy. Turyści wchodzą do podziemi tylko w grupach, pod opieką przewodnika.

 

Oto pierwsza część cyklu, w którym piszemy o naszych nowych inwestycjach
Karkonosze po czeskiej stronie są równie piękne, co te w Polsce. Sprawdźcie, jakie atrakcje czekają u naszych sąsiadów...
Świątynia Wang to jedyny taki kościół w Polsce. Sprowadzony z Norwegii zabytek liczy sobie kilkaset lat, a nadal służy wiernym w Karpaczu. Dodatkowo jest idealnym przystankiem w drodze na...
Wyprawa z dzieckiem, niezależnie od jego wieku, może być dla rodziców nie lada wyzwaniem. Co zrobić, aby zminimalizować niepotrzebny stres i wybrać odpowiednie miejsce na wakacje z maluchem...
Karkonosze słyną z malowniczych szlaków – nie tylko pieszych, ale także rowerowych. Kilkaset kilometrów ciekawych tras ciągnie się zarówno po polskiej, jak i czeskiej stronie...
Karkonosze to miejsce magiczne. Nie tylko dzięki wspaniałej naturze i zapierającym dech w piersiach widokom, ale także niepowtarzalnym atrakcjom.
10 sposobów na wypoczynek w Karkonoszach
Lato z dzieckiem w Karkonoszach
Chcesz być powiadamiany o zniżkach i promocjach? Zapisz się do naszego newslettera i dowiedz się o super ofertach wcześniej niż inni!