Infolinia +48 22 49 43 790        Napisz rezerwacje@gorskie-resorty.pl Napisz                 

TOP 5. karkonoskich szlaków na wiosnę

Przyroda budząca się do życia, coraz dłuższy dzień, sprzyjająca pogoda oraz wspaniałe krajobrazy  to główne powody, dla których warto wybrać się na szlak wiosną. Ta pora roku szczególnie efektownie prezentuje się w górach. Dlatego pragniemy zaprezentować subiektywne zestawienie najlepszych szlaków na wiosenne wędrówki po Karkonoszach – będą zarówno szlaki dla doświadczonych piechurów, jak i dla amatorów!
Wodospad Szklarki

Jednym z miejsc, które zdecydowanie warto odwiedzić będąc w Karkonoszach jest Wodospad Szklarki – drugi co do wysokości wodospad Karkonoszy, położony na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. Szlaków mamy do wyboru kilka - najłatwiejszy jest ten wiodący z parkingu przy drodze karjowej nr 3 oraz szlak zielony ze Szklarskiej Poręby.

 • Dla kogo: dla rodzin z dziećmi i fanów nieforsujących spacerów
 • Stopień trudności: łatwy
 • Kiedy najlepiej: po deszczu – kaskady spadającej wody robią duże wrażenie!
Śnieżne Kotły

Śnieżne Kotły to jedno z najpiękniejszych, a zarazem najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Karkonoszach. Szlaków prowadzących na Śnieżne Kotły jest kilka ale, niezależnie od tego który wybierzemy, należy przygotować się na kilkugodzinną wyprawę. Najlepszą porą na tego typu wędrówkę jest późna wiosna, kiedy nie jest jeszcze za gorąco, a podejścia nie są już oblodzone.

 • Dla kogo: dla fotografów i miłośników pięknych widoków
 • Stopień trudności: średni/trudny
 • Kiedy najlepiej: późną wiosną, przy słonecznej pogodzie
Wodospad Kamieńczyka W polskich Sudetach gwarantuje oszałamiające widoki. 27-metrowa, potrójna kaskada to nie jedyna atrakcja, dla której warto tu przyjść. Równie godny podziwu jest Wąwóz Kamieńczyka o długości 100 metrów – przy wejściu do wąwozu każdy dostaje kask, którego nie można ściągać aż do końca trasy. Tuz przy wodospadzie mieści się schronisko, gdzie można uzupełnić zapasy.
 • Dla kogo: dla fanów „Opowieści z Narni”, dla młodzieży
 • Stopień trudności: łatwy/średni
 • Kiedy najlepiej: o każdej porze roku
Śnieżka Symbol Karkonoszy, jeden ze szczytów wchodzących w skład szczytów Korony Gór Polskich i najwyższy szczyt całego pasma Sudetów oraz Republiki Czeskiej – Śnieżka. Położona na wysokości 1602 m n.p.m. stanowi nie lada gratkę dla zaprawionych w bojach piechurów, a także dla amatorów górskich wędrówek. Na tych, którzy podejmą wyzwanie, czekają 4 szlaki: czarny, czerwony, zielony i żółty (od strony czeskiej). 
 • Dla kogo: dla ambitnych zdobywców szczytów
 • Stopień trudności: średni/trudny (w zależności od wyboru szlaku)
 • Kiedy najlepiej: wiosną lub jesienią – latem dużo wycieczek, a upały mogą być męczące; zimą część tras zamknięta ze względu na zagrożenie lawinowe
Magiczny Szlak Ducha Gór Na koniec, z przymrużeniem oka, przedstawiamy szlak, który z pewnością przypadnie do gustu każdemu – i małemu i dużemu! Jest to swego rodzaju gra terenowa, która polega na znajdywaniu granitowych głazów z tajemniczymi hologramami. 
 • Dla kogo: dla wszystkich, w szczególności dla dzieci i młodzieży 
 • Stopień trudności: łatwy
 • Kiedy najlepiej: przez cały rok


 

Oto pierwsza część cyklu, w którym piszemy o naszych nowych inwestycjach
Karkonosze po czeskiej stronie są równie piękne, co te w Polsce. Sprawdźcie, jakie atrakcje czekają u naszych sąsiadów...
Świątynia Wang to jedyny taki kościół w Polsce. Sprowadzony z Norwegii zabytek liczy sobie kilkaset lat, a nadal służy wiernym w Karpaczu. Dodatkowo jest idealnym przystankiem w drodze na...
Wyprawa z dzieckiem, niezależnie od jego wieku, może być dla rodziców nie lada wyzwaniem. Co zrobić, aby zminimalizować niepotrzebny stres i wybrać odpowiednie miejsce na wakacje z maluchem...
Karkonosze słyną z malowniczych szlaków – nie tylko pieszych, ale także rowerowych. Kilkaset kilometrów ciekawych tras ciągnie się zarówno po polskiej, jak i czeskiej stronie...
Karkonosze to miejsce magiczne. Nie tylko dzięki wspaniałej naturze i zapierającym dech w piersiach widokom, ale także niepowtarzalnym atrakcjom.
10 sposobów na wypoczynek w Karkonoszach
Lato z dzieckiem w Karkonoszach
Chcesz być powiadamiany o zniżkach i promocjach? Zapisz się do naszego newslettera i dowiedz się o super ofertach wcześniej niż inni!