Osada Śnieżka
Green Mountain
Blue Mountain

Platinum Mountain

Green Apartments

Crystal Mountain

Z dziećmi w górach

Wyprawa z dzieckiem w góry może być niezłym wyzwaniem... ale też niesamowitą przygodą. Karkonosze to prawdziwa kopalnia atrakcji – zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych latorośli. Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości, sprawdź nasze pomysły na letni wypoczynek z dziećmi w Śląskich Alpach.
Na szlaku

Będąc w górach koniecznie trzeba wybrać się na szlak. Jest to możliwe nawet z bardzo małym dzieckiem. Wszystko zależy od wyboru trasy – tych w Karkonoszach nie brakuje! Malucha najlepiej zabrać w nosidełku. Większość szlaków jest zbyt kamienista na jazdę wózkiem, i wycieczka może się szybko skończyć. Odpowiednie do tego typu wędrówek są m.in. szlak ze Szklarskiej Poręby do Wodospadu Szklarki (więcej o tej trasie znajdziecie TU), droga pod Reglami ze Szklarskiej Poręby – bardzo malownicza, prowadząca przez las, oraz trasa spacerowa z Karpacza na Kopę do schroniska „Nad Łomniczką”. Te szlaki są odpowiednie zarówno dla rodziców z wózkiem, jak i dla spacerujących 3-latków.
 

 


W parku tematycznym

Wszystkie dzieci uwielbiają parki rozrywki. Nawet, jeśli pogoda nie dopisze, jest w czym wybierać. W Karkonoszach znajduje się wiele parków, które przypadną do gustu i dzieciom, i rodzicom. Ich zwiedzanie może zająć nawet cały dzień!

W muzeum

Karkonosze, oprócz wspaniałej natury, posiadają wspaniałą historię oraz liczne legendy, które możecie poznać w jednym z muzeów, rozrzuconych po regionie.


W parku linowym lub na torze saneczkowym

Jeśli dopisze pogoda, i będziecie chcieli spędzić z dziećmi aktywnie czas, nie ma nic lepszego, niż wizyta w parku linowym. Szaleństwa pośród drzew, zmaganie się z lękiem wysokości i balansowanie na linie – brzmi zachęcająco? A jeśli wolicie zjeżdżanie od wspinania, może zainteresuje Was całoroczny tor saneczkowy? Przekonajcie się sami!

Zwiedzając perły regionu

Na koniec, pragniemy przedstawić Wam karkonoskie „must see”. To prawdziwe perełki tego regionu, które spodobają się z całą pewnością każdemu, niezależnie od wieku. Są wśród nich m.in. Świątynia Wang, Park Miniatur w Kowarach, Sztolnie Kowary, Zamek Chojnik czy też Huta Szkła Kryształowego Julia.

Chcesz być powiadamiany o zniżkach i promocjach? Zapisz się do naszego newslettera i dowiedz się o super ofertach wcześniej niż inni!